Warszawa subiektywnie
Zakładki:
Blogi
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl
Kategorie: Wszystkie | GTW(b) | moim okiem | moim zdaniem
RSS
czwartek, 26 marca 2009
Porządek i estetyka

gołębie

 

wtorek, 24 marca 2009
Kupa słodkości

Ratusz ogłosił konkurs na warszawskie ciastko. Nie chodzi o wybór ulubionego, czy najsmaczniejszego - cukiernicy mają stworzyć NA NOWO "słodki symbol Warszawy". Taka nowa, świecka tradycja. Bareja wiecznie żywy. Umysłowa biegunka Biura Promocji wydaje się nie mieć końca.

Ale jak konkurs, to konkurs. Zwłaszcza, że do wygrania, poza banalnym netbookiem, są "kuchenne fartuchy z logo promocyjnym Warszawy". A o taką gratyfikację to już warto powalczyć.

Postanowiłem wystartować w dwóch kategoriach: na samo ciastko oraz na nazwę. Zacznę od drugiej. PYCHA. Bo to nie dość, że smacznie brzmi, to jeszcze w sposób wręcz idealny opisuje stan ducha i umysłu warszawskich włodarzy. Jakaś tradycja? wspomnienia z dzieciństwa? wyprawy z rodzicami do kawiarni? wypady do cukierni na długiej przerwie? Po co to wszystko, skoro my wiemy lepiej, my stworzymy "tradycyjne" ciastko. Po prostu: pycha.

Chcą symbolu Warszawy? Proszę bardzo. Choć może nie tyle samego Miasta, co nieudolności jego władz. Nazwę chyba każdy łatwo wymyśli.

psiakupa

* Po konsultacjach społecznych, które przebiegły w przyjacielskiej i serdecznej atmosferze, zdjęcie zyskało na, hm... malarskości. Dla widzów o mocnych nerwach zawsze pozostaje wersja orginalna (zwana obrzydliwą).

 

piątek, 20 marca 2009
Dobro limitowane

schody

 

 

["Schody, schodki", czyli 17. akcja GTWB]

10:50, miszka44 , GTW(b)
Link Komentarze (9) »
wtorek, 17 marca 2009
Nasza trasa kochana

trasa w-z

Kawa i W-Z(ka)

 

trasa w-z

Społeczna kontrola

 

trasa w-z

 Drogi?

 

trasa w-z

Wiata przystankowa na Wileńskiej

 

czwartek, 12 marca 2009

orange gino bosch

 

piątek, 06 marca 2009
Nawiedzony spacer

ogród saski

 

ogród saski

 

ogród saski

 

fotobajmoritz
poniedziałek, 02 marca 2009
Nad poziomy

nad poziomy wylatuj