Warszawa subiektywnie
Zakładki:
Blogi
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl
Kategorie: Wszystkie | GTW(b) | moim okiem | moim zdaniem
RSS
środa, 31 maja 2006
Mirosław "Żenada" Kochalski

W czasie wizyty papieża Benedykta XVI władze Warszawy z dumą trąbiły o biciu kolejnych rekordów w wywożeniu źle zaparkowanych samochodów. Gorliwość w egzekwowaniu prawa uleciała wraz z opuszczeniem Miasta przez naszego Gościa.
A remont Marszałkowskiej 'odwalony' tuż przed przyjazdem B16? Wykonany w iście stachanowskim tempie i sowieckim stylu: bez wymaganych prawem zezwoleń, po przecięciu wstęgi prace nadal trwają, fuszerka goni fuszerkę... Przywoici ludzie mieliby poczucie wstydu, ale to uczucie obce obecnej ekipie.
Jak Kaczyński daje i zabiera
Nawet najwięksi krytycy warszawskiej prezydentury Lecha Kaczyńskiego nie mogą mu odmówić zasług względem pamięci o Powstaniu Warszawskim. Muzeum, które dzięki jego zaangażowaniu powstało, nie tylko spłaca - choć w tak małym stopniu - dług wobec żołnierzy AK i mieszkańców walczącej Warszawy, ale jest wręcz uznawane za najlepsze w kraju.

Jednak urzędnicza bezmyślność nie zna granic. Z najnowszego 'Newsweeka': Zarząd Dróg Miejskich grozi, że symbol Polski Walczącej - pomnik przy ulicy Bielańskiej 10 w Warszawie - zostanie rozebrany, jeżeli koledzy poległych w 1944 roku, byli powstańcy z batalionu 'Gozdawa', nie zapłacą za wykorzystanie siedmiu metrów kwadratowych gruntu należącego do miasta. ZDM może rozebrać pomnik zgodnie z uchwałą rady miejskiej, przyjętej w 2005 roku właśnie na wniosek ówczesnego prezydenta Kaczyńskiego. (...) - A dyrektor ZDM mówi nam wprost, że jeśli nie zapłacimy, to weźmie dźwig i strąci kotwicę - mówi Maria Wołoszyn, była powstaniec. - Miasto pobiera za ten teren najniższą możliwą opłatę, której nie może anulować - tłumaczy Mirosław Kochalski, p.o. prezydent Warszawy.

Tyle razy władze Miasta naginają lub łamią przepisy, a w tej sytuacji chcą być takie praworządne! W zawodach z hipokryzji nie mieliby sobie równych.
niedziela, 28 maja 2006
Basen na Namysłowskiej

namysłowska
Kto powiedział, że woda jest niezbędna?

środa, 24 maja 2006
Wewnątrz wystawy"Inaugurowana podczas europejskiej Nocy Muzeów wystawa Polska. Ikony Architektury prezentuje 20 najbardziej charakterystycznych, znaczących obiektów architektonicznych, zrealizowanych po przełomie politycznym w 1989 roku. Są to zarówno budynki, które powstały na terenie naszego kraju, jak i te symbolizujące Polskę na arenie międzynarodowej.

Każda ikona zaprezentowana jest na dwóch wielkoformatowych, dwustronnych planszach. Na jednej stronie pokazany jest budynek wraz z krótkim opisem, na drugiej - grafika w narodowych, biało-czerwonych kolorach. Takie rozwiązanie ekspozycyjne umożliwia różnorodne aranżowanie wystawy: od tradycyjnego zawieszenia plansz na ścianach, po ich układanie w formie autonomicznych, podwieszanych kubików, w których po wewnętrznej stronie są prezentowane obiekty. Zwiedzający, aby obejrzeć ekspozycję, znajduje się w przestrzeni stworzonej przez plansze."

Wystawę można oglądać do 31 maja na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego.
wtorek, 23 maja 2006
W czasie deszczu...

... riksze się kryją po bramach
riksza

poniedziałek, 22 maja 2006
Ogórkowa noc
Noc Muzeów w Warszawie ma tę dodatkową zaletę, że do woli można najeździć się starymi autobusami. Muzea mamy na co dzień, 'ogórki' tylko od święta!

Za dnia na Rozdrożu
jelcz ogórek

Nocą na Świętokrzyskiej
jelcz ogórek

Jak cadillac
jelcz ogórek

Każdy chciał siedzieć obok kierowcy
jelcz ogórek

Przystanek przed Fabryką Trzciny. Niestety tylko tymczasowy
jelcz ogórek

Za tym ogórkiem!
jelcz ogórek

Krzyż wrócił na plac

Jeszcze kilka dni temu było tak:
plac piłsudskiego

plac piłsudskiego

(Ewangelik za cztery dni wysłucha katolickiej mszy)
plac piłsudskiego

A dzisiaj jest tak:
plac piłsudskiego

niedziela, 21 maja 2006
Legia na połoninach

Galerii Braci Jabłkowskich ciąg dalszy:

galeria jabłkowskich

sobota, 20 maja 2006
Noc Muzeów po raz trzeci

noc muzeów

Dzisiaj 'Noc Muzeów' - wspaniała okazja, żeby poznać Miasto z innej strony. Nie tylko w muzeach dziać się będzie. Do stolicy zjedzie 21 'ogórków', żeby wozić nocnych zwiedzaczy, a niektórym także przypomnieć dzieciństwo.


A tak jeździliśmy dwa lata temu

noc muzeów

piątek, 19 maja 2006
Kravitz na Warszawie
A dokładnie: na hotelu 'Warszawa'

kravitz warszawa

Tylko trochę krzywy uśmiech mu zrobili

kravitz warszawa
czwartek, 18 maja 2006
Niedouczeni dziennikarze
Od kilku dni czytam w różnych gazetach o projekcie 'Wirtualny most na Wiśle'. To, że pan Stephan Stroux nie orientuje się w historii Warszawy da się jeszcze jakoś wytłumaczyć. (Chociaż przygotowując akcję artystyczną w Warszawie, mógłby się bardziej przyłożyć.) Ale to, że wygłaszane przez niego bzdury o kanałach POD WISŁĄ (którymi rzekomo w czasie Powstania mieli przechodzić mieszkańcy) nie spotykają się z żadną reakcją dziennikarzy - to już skandal!
Może ktoś wreszcie uświadomi panu Strouksowi, że się ośmiesza. Nawet jeśli nie tak bardzo, jak rozmawiający z nim pseudo-dziennikarze.
środa, 17 maja 2006
Ślubuję!
Jutro o godz. 10.00 na Placu Józefa Piłsudskiego odbędzie się uroczysta przysięga 245 żołnierzy jednostek stołecznego garnizonu, służących w Pułku Ochrony im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy – Długoszowskiego i Batalionie Reprezentacyjnym WP.
Dzisiaj ćwiczyli:
poniedziałek, 15 maja 2006
Wieloryb w Wiśle

wisła
Czytelnik "Faktu" czeka na swoją wieeeeeelką rybę.

niedziela, 14 maja 2006
Mistrzostwo


231 kibiców (w tym 12 nieletnich) zatrzymanych, 34 policjantów w szpitalu, zdemolowane sklepy, restauracje, 63 autobusy i 9 tramwajów, pobity kierowca nocnego.
sobota, 13 maja 2006
Krynolina

Od środka wygląda to tak:

natolin

natolinA z zewnątrz tak:

pałac w natolinie

To tymczasowa 'dekoracja' pałacu w Natolinie. Naprawa izolacji schodów rozwiąże problem zalewanych przez deszcze piwnic.

 
1 , 2