Warszawa subiektywnie
Zakładki:
Blogi
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl
Kategorie: Wszystkie | GTW(b) | moim okiem | moim zdaniem
RSS
poniedziałek, 31 lipca 2006
Na wlocie
niedziela, 30 lipca 2006
'Brama' na Nowogrodzkiej
sobota, 29 lipca 2006
Nie do rozwiązania
piątek, 28 lipca 2006
Czekają

Na samolot, na bliskich, na nowe lotnisko...
czwartek, 27 lipca 2006
Sklep z klimatyzacją
środa, 26 lipca 2006
Lato w mieście - cz.2

Władze Warszawy i Muzeum Powstania Warszawskiego urządziły plac zabaw. Wyjątkowy, niepowtarzalny i zachwycajacy. W namiocie ustawionym na skwarze... znaczy na Skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu, powstała przedwojenna Warszawa. Jest Prudential - ze zjeżdżalnią, są tramwaje i konie na Wyścigach, jest Wisła - czysta i zachęcająca do 'kąpieli', są citroeny i kamienica Gebethnera i Wolffa... Kolorowanki z widokami przedwojenngo Miasta, opieka animatorów, kawiarenka Bliklego.
Wstęp jest bezpłatny, można się tam bawić od godziny 10 do 20; niestety - tylko do końca wakacji.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego miejsca, pełen zachwytu dla wyobraźni jego twórców, a uznania dla decydentów. Dlatego proszę: nie zamykajcie placu zabaw po wakacjach! Znajdźcie dla niego stałą lokalizację, rozbudujcie, uczyńcie z niego atrakcję dla małych warszawiaków i małych turystów.

Głosujmy nogami! Zabierajmy swoje dzieci do 'przedwojennej Warszawy', uczmy je historii naszego Miasta, stwórzmy im okazję do przepysznej zabawy.
Lato w mieście
wtorek, 25 lipca 2006
Lekko nie było


29 lipca 2006 r. o godzinie 16 przy ul. Sanguszki i Zakroczymskiej oraz terenie przyległym do bloku F Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odbędzie się inscenizacja walk powstańczych pod nazwą „Reduta PWPW 1944”.

Inscenizacja będzie jedną z imprez rozpoczynających obchody 62. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Program imprezy przewiduje częściową rekonstrukcję walk — od momentu zajęcia gmachów PWPW przez oddziały powstańcze, walk o barykadę przy ul. Zakroczymskiej, do szturmu stadionu Polonii przez oddziały staromiejskie. Inscenizacja będzie trwała ok. godziny.

W role żołnierzy oddziałów powstańczych i niemieckich wcielą się członkowie grup historycznych i pracownicy PWPW, ponadto w przedstawieniu wezmą udział pojazdy historyczne, w tym niemiecki transporter opancerzony SDKFz 251 „Rosie”.

Po zakończeniu inscenizacji odbędzie się defilada oddziałów powstańczych ul. Zakroczymską do Rynku Nowego Miasta zakończona godzinnym koncertem piosenek powstańczych w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Warszawskiego.
Stare i nowe (też już stare)

Tak to wygląda od tyłu. Bo z przodu już było.
poniedziałek, 24 lipca 2006
A w Warszawie na Brackiej...
niedziela, 23 lipca 2006
Probably the best...
piątek, 21 lipca 2006
Klima

W tramwajach ustawiona na full
czwartek, 20 lipca 2006
Chmielna

Ta ulica zawsze była ważna dla Warszawy, dyktowała modę. Pamiętacie zakupy na Rutkowskiego?
A dzisiaj przegrywa z centrami handlowymi...

środa, 19 lipca 2006
Po remoncie

A jeszcze niedawno było tak
wtorek, 18 lipca 2006
Wiwat pan komisarz!
Od roku Warszawa nie ma prezydenta. Z woli Małych Braci ciemny lud warszawski nie musiał zaprzątać sobie głowy jakimiś kadydatami, kampaniami, wyborami. Był komisarz Kochalski, teraz będzie komisarz Marcinkiewicz.

Cytuję za PAP: Jarosław Kaczyński wyraził przekonanie, że choć Marcinkiewicz "będzie pełnił nie jedną funkcję w życiu, to w historii Warszawy zapisze się złotymi zgłoskami".

Szkoda, że nie powiedział, jaki kulfonami zapisał się Lech-bliźniak. Jakieś propozycje?
 
1 , 2 , 3