Warszawa subiektywnie
Zakładki:
Blogi
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl
Kategorie: Wszystkie | GTW(b) | moim okiem | moim zdaniem
RSS
wtorek, 25 października 2005
Moczydłowska róg Sunset Boulevard

kabaty
Kalifornia na Kabatach

poniedziałek, 24 października 2005
Warszawa gratuluje Polsce prezydenta!

Najpierw wystawił do wiatru wyborców w Trójmieście - zamienił fotel poselski na prezydencki w stolicy. Teraz warszawiakom powiedział "sorki, jest wakat na Krakowskim Przedmieściu". Co Polacy usłyszą przed końcem kadencji?

lech i jarosław
Nie mogłem sobie odmówić powtórki

piątek, 21 października 2005
Nad dachami Pragi

praga
Widok z okna

czwartek, 20 października 2005
Prawy do lewego

BUW ogrody
Panorama nietypowa, czyli św.Florian na dachu BUW-u

środa, 19 października 2005
Dęte grabie
Nie sposób zrozumieć ludzi, którym wydaje się, że Wielkiego Człowieka można uczcić tylko monumentalnie, z pompą, krzykliwie, z bezwstydnym wołaniem: to my! to my!
Pozostaje mieć nadzieję, że na tej wizualizacji się skończy. Zainteresowanych dyskusją zapraszam tutaj.

wtorek, 18 października 2005
Nakaz, zakaz, dyrektywa...

okólnik
Okólnik

poniedziałek, 17 października 2005
Spożywczy na Ursynowie

kolega przyniósł książkę
Jak to było?

Wczoraj przyszedł do mnie znajomy, przyniósł książkę i przeczytaliśmy ją we dwóch. Ja miałem też jedną książkę, to zaraz też ją przeczytaliśmy. Kolega chciał czytać dalej, więc poszlismy do księgarni i kupiliśmy cały karton książek. Czytaliśmy do rana. Nad ranem wciąż chciało nam się czytać, ale wszystkie księgarnie były już zamknięte. Dlatego poszliśmy do jednego znajomego, który sam pisze książki. Miał tylko jedną książke, ale dobre i to... przeczytaliśmy w trójke. Wtedy ten znajomy wział się do roboty i zaczął pisać. On pisał, a myśmy czytali...


A to - nomen omen - źródło

piątek, 14 października 2005
Mężni, bo po tężni

Tężnie solankowe znajdują się w dziewięciu uzdrowiskach w Europie. W Polsce wybudowano trzy - jedną z nich w Konstancinie-Jeziornej.
Tężnia konstancińska działa kojąco na drogi górne oddechowe, uodparniająco na przeziębienia i uspokajająco. Prowadzone przez Instytut Balneoklimatyczny badania wykazały w strefie okołotężniowej większe stężenie aerozolu solankowego niż przy tężniach w Ciechocinku i wielokrotnie większe niż na plaży w Kołobrzegu.
Zbliża się weekend. Może spacer po Parku Zdrojowym? Inhalacje w tężniach? Dla zainteresowanych mapa (kwadrat C-3). Po spacerze polecam kawiarnię "Zdrojową" z jej jedynym i niepowtarzalnym systemem podawania zamówionych dań :-).

konstancin tężnie

konstancin tężnie

czwartek, 13 października 2005
Świętokrzyska estetyczna inaczej

estetyka miasta
Uprasza się P.T. Mieszkańców o składanie podziękowań władzom Miasta za nieustanną troskę o nasze otoczenie na ręce Tomasza Gamdzyka, Naczelnika Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej m.st. Warszawy.

środa, 12 października 2005
Intymnie w Warszawie

W Królikarni otwarto wystawę zdjęć Andre Kertesza. Intymna przyjemność czytania w ogrodzie, w autobusie, w kawiarni, w salonie, w bibliotece...

...w Warszawie
czytanieCo łączy Warszawę i Paryż?

kertesz
Paryż, 1 marca 1931


czytanie
Warszawa, 30 czerwca 2005

wtorek, 11 października 2005
Drzewa na Zamkowy!

Wczoraj ekolodzy z Klubu Gaja domagali się jak najszybszego posadzenia na Placu Zamkowym drzewa w miejscu ściętej pół roku temu topoli. A mnie się marzy ich jeszcze więcej. Jak to drzewiej bywało:

zamek królewski

poniedziałek, 10 października 2005
Warszawskie kontrasty

mokotowska
Mokotowska

piątek, 07 października 2005
Najwyższy od 1955 roku

pkin

Wysokość 230,68 m (do wierzchołka iglicy). Najwyższy w Polsce. Pierwszy samobójca - Francuz. Po prostu: Pałac Kultury i Nauki.

czwartek, 06 października 2005
Wielka Warszawska

W roku 1895 ustanowiono nagrodę "Wielką Warszawską", która już po roku stała się międzynarodową gonitwą porównawczą dla 3-letnich i starszych koni, na wzór francuskiego "Grand Prix de Paris". Początkowo konie ścigały się na torze przy ul.Polnej na dystansie 3 wiorst (ok. 3200 m), od 1913 r. na dystansie 2,5 wiorst (ok. 2667 m). Po odzyskaniu niepodległości dystans ustalono na 2800 m, a od roku 1933 było to 2400 m. Po II wojnie światowej, jeszcze w 1945 r., rozegrano ją w Lublinie, jako "Wielką Nagrodę Lubelską" (2800 m). W latach 1946-48 zawody rozgrywano ponownie na Służewcu (2400 m), a od roku 1949 do dnia dzisiejszego konie i jeźdźcy walczą na dystansie 2600 m. (źródło: Finisz)

wyścigi
Poza charakterystyczna

 

wyścigi
Bar. Miejsce pokrzepienia i narad

 

 

wyścigi
Założymy się?

 

wyścigi
Najlepszy widok

 

wyścigi
Na trybunę najlepiej iść z laską

 

wyścigi
Temperatura +17 st., pogodnie; tor lekko elastyczny (stan toru 2,9)


wyścigi
I po zawodach...

 

niedziela, 02 października 2005
Po 63 dniach...


... o godzinie 21.00 podpisano kapitulację Warszawskiego Korpusu AK.